Komunikat o błędzie

Deprecated function: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters w drupal_get_feeds() (linia 394 z /home/restgrp/kf/public_html/knothe/includes/common.inc).

Wprowadzenie

 

Szanowni Państwo,

Z prawdziwą przyjemnością pragniemy zaprosić do udziału w szczególnym przedsięwzięciu jakim będzie sympozjum pod patronatem JM Rektora AGH prof. dr hab. inż. Tadeusza Słomki i z udziałem Profesora Stanisława Knothego nt.: „Teoria wpływów eksploatacji górniczej na powierzchnię terenu – rola i miejsce w rozwoju nauk górniczych”.

Oto kilka zdań uzasadnienia dla użycia słów szczególnego przedsięwzięcia:

  • materiały sympozjum ukażą się w języku polskim i angielskim (w wydawnictwie CRC Press – Taylor and Francis Group) w roku 2014 (druga część sympozjum z udziałem gości zagranicznych odbędzie się w trakcie Szkoły Eksploatacji Podziemnej w lutym 2014 r.) i będą stanowić pierwszą prezentację polskiej teorii wpływów eksploatacji górniczej na powierzchnię terenu w tak szerokim wydaniu od czasów jej omówienia na łamach Colliery Engineering w styczniu 1959 roku ubiegłego wieku. Intencją organizatorów jest rozpropagowanie polskiej myśli naukowej w światowej branży górniczej, a także poprzez zaproszenie gości przedstawienie jej praktycznego zastosowania.

Sympozjum towarzyszyć będzie:

  • wydanie książki „Silva rerum Profesora Stanisława Knothego” będącej swoistym kompendium dorobku naukowego i drogi życiowej Profesora,
  • wydanie książki: „Witold Budryk – 75-lecie pierwszego doktoratu nauk technicznych w AGH”.

W trakcie sympozjum znani specjaliści i autorytety w dziedzinie górnictwa, geodezji górniczej i ochrony powierzchni zaprezentują poglądy i doświadczenia ze szczególnym uwzględnieniem aspektów praktycznych i uwarunkowań stosowania teorii wpływów eksploatacji górniczej na powierzchnię w różnych warunkach górniczo-geologicznych. Będą to między innymi: prof. Edward Popiołek, prof. Anton Sroka, prof. Andrzej Kowalski, prof. Jan Białek.

 

 

Komitet Organizacyjny

 

 

Partnerzy


Patronat medialny


KGHM Polska Miedź ZGH Bolesław LW Bogdanka nettg.pl